GTA 6’nın trailer duyurusu bile büyük heyecan yarattı

Efsanevi video oyunu serisinin en son halkası Grand Theft Auto VI‘nın heyecanla beklenen resmi duyurusu an meselesi gibi görünüyor. Grand Theft Auto V, piyasaya sürüldüğü günden bu yana geçen on yıla rağmen hala dünyanın en çok satan ikinci video oyunu olma unvanını koruyor.

Fakat oyuncuların sabırsızlıkla beklediği bu seriye ait yeni oyunla ilgili resmi bir bilgi henüz yok. Bloomberg’in bir raporuna göre GTA 6’nın bu hafta içinde duyurulması veya teyit edilmesi bekleniyor. Bu doğruysa Rockstar Games, Aralık ayında 25. yıl dönümünde GTA 6 için yeni bir başlık bile yayınlayabilir.

GTA 6’nın trailer duyurusu bile büyük heyecan yarattı

Yani ilk resmi açıklama bu hafta içinde beklenirken, ilk fragmanın da önümüzdeki ay içinde yayınlanması muhtemel. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında, oyunun erken bir yapım aşamasına ait oynanış videolarının paylaşıldığı büyük bir sızıntı sayesinde oyuna ilk kez göz atmış olduk. Bu başlık, on yıldan fazla bir süredir geliştirilmekte olduğu söyleniyor ve aynı zamanda gelmiş geçmiş en pahalı oyun olma ihtimali bulunuyor.

Toplam proje bütçesi 1 ile 2 milyar ABD Doları arasında bir yerde olabilir. İlginç bir şekilde, GTA 6‘ya dair duyumları yayınlayan kişi, bir Amazon Fire Stick ve otel televizyonu kullanarak Rockstar’ın sistemlerine sızmayı başarmış. Ancak şu anda bu bilgilerin tamamı spekülasyon aşamasında olduğu için, bu haberleri bir miktar şüpheyle karşılamakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir