Google Meet, On-The-Go Modunu Duyurdu

Google Meet, On-The-Go (Hareket Halinde) olarak adlandırdığı yeni bir sürüş modunu kullanıcılarına sundu. Mod, uygulamada büyük ve dokunması kolay düğmelerle basitleştirilmiş bir kullanıcı arayüzü görüntülüyor.  Özellik aynı zamanda dağınıklığı azaltıyor ve aramalar sırasında yalnızca sessize alma/sesi açma, el kaldırma ve ses cihazı seçimi gibi önemli seçenekleri görüntülüyor.

Toplantıları yürürken, arabada veya toplu taşıma araçlarıyla günlük işe gidip gelirken yapabilirsiniz. Özellik, toplantılar sırasında video akışını otomatik olarak kapatıyor ve aktif konuşmacı ve görüşmedeki kullanıcı sayısı gibi önemli bilgileri gösteriyor.

Google Meet’in On-The-Go modu bir süredir geliştirme aşamasında ve artık tüm Workspace müşterilerine ve kişisel hesaplara sahip kullanıcılara sunuluyor. Özellik varsayılan olarak etkin ve uygulama hareket halinde olduğunuzu algılayacak ve Hareket Halinde modunu kullanmanızı isteyecek. Menü > Ayarlar > Toplantı’ya giderek istemleri kapatma şansına da sahipsiniz.

Bunun dışında Google, Google Meet Görüntüleyici Modu için de bazı iyileştirmeler yaptı. Görüntüleyici Modu’ndaki kullanıcılar artık video görüşmeleri sırasında etkileşimlerini göstermek için emoji tepkileri gönderebiliyor. Ayrıca, toplantı sahipleri ve yardımcı toplantı sahipleri, resim içinde resim modunu kullanırken izleyiciyi toplantıya katkıda bulunan kişi konumuna yükseltebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir