Fenerbahçe’de Samet Akaydın hazır kıta!

Fenerbahçe’de teknik heyet, A Milli Takım’ın Hırvatistan ve Letonya galibiyetlerinde gösterdiği başarılı performansla öne çıkan isimlerden biri olan Samet Akaydın’a çok güveniyor. Becao-Djiku ikilisinin uyumunun ardından yedek kulübesine çekilen tecrübeli futbolcu, milli maçlardaki etkili oyunuyla küsmediğini herkese gösterirken, Teknik Direktör İsmail Kartal’a da ‘hazırım’ mesajını verdi.

Atakaş Hatayspor karşısında Djiku ilk 11’de sahaya çıkacak. Ancak milli takım kampından sakat dönen sarı-lacivertli futbolcu herhangi bir sorun yaşayıp kenara gelmek zorunda kalırsa, Serdar Aziz de sakat olduğu için Samet şans bulacak. Hücum kadar defansı da önemseyen İsmail Kartal’ın milli futbolcuya güvendiği öğrenildi.

Milli takımın Hırvatistan ile oynadığı mücadelede Samet’in başarılı performansı rakamlara da yansıdı. Sarı-lacivertli futbolcu girdiği 12 ikili mücadelenin 8’ini kazanırken, 5 top kapma girişiminin de üçünden galip ayrıldı. Altı top uzaklaştıran Samet iki de pas arası yaptı.

Hırvatistan karşısındaki futboluyla öne çıkan 29 yaşındaki oyuncu Letonya mücadelesine de ilk 11’de başladı. 4-0 sona eren maçta Cenk Tosun’a müthiş bir asist yapan Samet savunmada da dikkatleri üzerine çekti. Öğrencisinin kendisini hazır tutmasına sevinen İsmail Kartal’ın Djiku’nun sorun yaşasa bile defansta herhangi bir problemle karşı karşıya kalacaklarını düşünmediği öğrenildi.

EN BÜYÜK SORUN ADALE SAKATLIĞI

Fenerbahçe’de son olarak Serdar Aziz ve Joshua King’in adaleye bağlı yırtık sakatlığı yaşaması akıllara sezon başını getirdi. UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde oynadığı eleme maçları nedeniyle sezonu erken açan sarı-lacivertlilerde toplamda 13 futbolcu adale sakatlığı nedeniyle sahalardan belirli sürelerde sahada yer alamadı.

Oyuncular ve sakatlıkları ise şöyle: Emre Mor (bileğinde stres kırığı), Cengiz Ünder (adalede yırtık), Joshua King (adalede yırtık), İrfan Can Kahveci (adalede zorlanma), Serdar Aziz (kasık sakatlığı ve ayak bileği bağlarında yırtık), Ferdi Kadıoğlu (üst adale yırtığı), Becao (adalede zorlanma), Osayi Samuel (kaburgada ezilme, adalede zorlanma), Miha Zajc (adale ve kasık sakatlıkları), Djiku (adalede zorlanma), Samet Akaydın (adalede zorlanma), Mert Hakan Yandaş (adale ve kas problemleri), Bartuğ Elmaz (adalede yırtık).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir