Hacer Foggo, İzmir’den aday

CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, CHP’nin milletvekili aday listesinde yer aldı. Foggo, İzmir 2’inci bölge 8’inci sıradan aday gösterildi. Foggo, geçtiğimiz yılın nisan ayında Et ve Süt Kurumu önüne giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte açıklama yapmıştı.

Foggo, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Bölgesi, 18’nci sıradan milletvekili adayı olmuştu.

Tokat Zile’de doğan Foggo, 1989 yılında gazeteciliğe başladı. Yaklaşık 20 yıl gazete, dergi ve radyolarda, söyleşiler, işçi-sendika ve insan hakları üzerine yazılar yazdı. Aynı zamanda sivil toplum alanında çalışmalar yaptı. 2014’te ‘Kentsel dönüşümün perde arkası: Zorunlu göçler” konulu toplantının sunuculuğunu üstlendi.

Foggo, İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği gibi derneklerde uzun süre aktif olarak çalıştı. 2000’li yıllarda İstanbul ve Edirne’de Roman sempozyumu organizasyonunda yer aldı. Foggo aynı zamanda Kırmızı Püskül 1843-1846 Nesturi Katliamı kitabını kaleme aldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir