Beşiktaş maçında tartışma yaratan pozisyon! Eski hakemler değerlendirdi: Böyle penaltı olmaz

Süper Lig’in 14. haftasında Beşiktaş, deplasmanda karşılaştığı Ankaragücü ile 1-1 berabere kaldı.

Yayıncı kuruluş beIN SPORTS’un Trio ekibi, Ankaragücü – Beşiktaş maçındaki hakem kararlarını değerlendirdi.

PEDRINHO’NUN JACKSON MULEKA’YA MÜDAHALESİNDE KART GEREKİR Mİ?

Bülent Yıldırım: Muleka, ters bir çalım attı ve ayağına darbeyi aldı. Maçın başları evet, genel uyarı da verse kabul edeceğim. En kötü ihtimalle uyarı yapması gerekirdi. Onu yapmadı. Sert bir faul bu. Tam kontrolsüz sınırında.

Deniz Çoban: Henüz 20. saniyede dahi olsa sarı kart olması gerektiğini düşünüyorum ama uyarıyı da yapsaydı benim fikrime uymasa da kabul ederdim. Ancak bunların hiçbirini yapmadı.

Bahattin Duran: Yalnızca bu pozisyonu incelediğimizde faulle birlikte sarı kart diyoruz. Zorbay Küçük, devam ettirdi. İstediği avantaj da gerçekleşmedi. Maç zaten hakem atışıyla başladı. En azından sert bir uyarı sapsaydı, maçın başı buranın kontrolü bende deseydi iyi olurdu. Çünkü gerçekten sert bir hareket.

(NOT: Görüntü beIN Sports’tan alınmıştır)

BEŞİKTAŞ’IN PENALTI BEKLEDİĞİ POZİSYON

Bülent Yıldırım: Dünkü Adana Demirspor maçı aklıma geldi. Orada elle oynamaya güzel bir örnek vardı. Oyuncu, hentbolcu gibi topa rakibinin önünden vurmuştu. Burada ise öyle değil. İki oyuncunun da mücadele esnasında kolları doğal konumda. Kuvvetle muhtemel iki tane de temas var orada. Ancak bir penaltıdan asla bahsedemeyiz. Çünkü kollar doğal, genişlememiş, top için bir engel oluşturmamış. Dolayısıyla hakemin de doğru değerlendirdiğini düşünüyorum ben.

Deniz Çoban: Böyle penaltı olmaz.

Bahattin Duran: Futbol, temaslı bir oyun. Bu yaptığı oyuncunun da rakibini tutmuyor da değil mi? Eli orada. Buna doğal olmayan diyemeyiz herhalde. Burada hakemin devam kararı doğru.

(NOT: Görüntü beIN Sports’tan alınmıştır)

84. DAKİKADA OFSYAT KARARIYLA İPTAL EDİLEN GOL

Deniz Çoban: Şüphe yok hocam. Çizgi de çizildi. Net ofsayt.

Bülent Yıldırım: Şurada kesildiği anda göbekteki oyuncu kale çizgisi üzerinde ve rakibinden daha geride. Bunlar önemli kararlar tabii. Biz de yansıtıyoruz. Hiçbir şüphe yok ancak gol atan oyuncunun ofsayt olduğunu hep beraber gördük.

Bahattin Duran: Yardımcı hakemin kararı doğru. Zaten golü atan oyuncu, net bir ofsayt.

(NOT: Görüntü beIN Sports’tan alınmıştır)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir